Zalety transportowych taśm PCV

Zalety transportowych taśm PCV

Zalety transportowych taśm PCV – wstęp

Rosnące moce przerobowe zakładów przemysłowych wymuszają stosowanie coraz bardziej wydajnych systemów. Wprowadzenie taśm transportowych zrewolucjonizowało etap transportu elementów produkcyjnych, odciążając tym samym pracowników i minimalizując przestoje. Taśmy PCV są jednym z najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie, a to za sprawą wielu interesujących zalet.

Zalety transportowych taśm PCV – Polichlorek winylu materiałem stworzonym dla przemysłu.

Za szczególne właściwości taśm transportowych PCV odpowiadają cechy materiału, z jakiego zostały wykonane. Polichlorek winylu jest substancją termoplastyczną, co stanowi o łatwości w jego obróbce. Nadaje taśmom transportowym dużej wytrzymałości na urazy mechaniczne oraz środki chemiczne. Z tego względu idealnie sprawdzają się w przemyśle ciężkim. Dzięki wspomnianej termoplastyczności materiału istnieje możliwość uformowania taśm w dowolny kształt, zarówno w strukturze zamkniętej, jak i otwartej. Z tego samego powodu możliwe jest stworzenie produktu wyjściowego o zróżnicowanej grubości całkowitej.

Zalety transportowych taśm PCVUniwersalny charakter taśm transportowych PCV

Materiał może wchodzić w kontakt z nieopakowaną żywnością, jest odporny na działanie olejów i rozpuszczalników. Taśmy transportowe PCV są lekkie, cichobieżne i mogą pracować na bardzo małych średnicach rolek. Znajdują więc zastosowanie w koncernach spożywczych, farmaceutycznych i wielu innych przedsiębiorstwach realizujących produkcję na dużą skalę. Ze względu na rozsądną cenę i długi okres eksploatacji pozwalają znacząco zredukować koszty utrzymania ruchu. Wykazują dużą odporność na ścieranie, co jest aspektem kluczowym, biorąc pod uwagę duże wymagania eksploatacyjne stawiane przed takim sprzętem. Pomimo dużej termoplastyczności PCV, produkt wyjściowy charakteryzuje się niską wrażliwością na zmiany temperatur, dzięki czemu może pracować zarówno w warunkach bardzo ciepłych, jak i zimnych.