Taśmy gumowe profilowane – przykłady zastosowań

Taśmy gumowe profilowane – przykłady zastosowań

Taśmy gumowe profilowane – przykłady zastosowań. Taśmy profilowane to produkty, które tworzy się z myślą o najbardziej skomplikowanych i zaawansowanych procesach w przemyśle. Znajdują zastosowanie w fabrykach jako podłoże do transportowania towarów. Tego typu taśmy mają na swej powierzchni specjalne profile, ułożone w literę V lub linie proste i inne formy. Wiele z nich posiada również ograniczniki na bocznych krańcach. Dzięki temu transportowane produkty nie przesuwają się oraz nie ma ryzyka, że spadną z taśmy.

Taśmy profilowane znajdują zastosowanie w sytuacjach, w których konieczny jest transport drobnych oraz nietypowych towarów. Dobrym przykładem są materiały sypkie, które muszą być podzielone na określone części. Gumowe taśmy z profilami używa się także podczas transportu kruszyw. Inną sytuacją jest produkcja i przenoszenie części składowych maszyn i pojazdów. Pracownicy nie mogą pozwolić, aby te uległy zagubieniu lub uszkodzeniu, czemu najskuteczniej zapobiegają właśnie profile. Oprócz linii przemysłowych w fabrykach, taśmy wykorzystuje się także w wyposażeniu specjalistycznego sprzętu, na przykład frezarek. Profile pozwalają oddzielić od siebie różne procesy produkcyjne, co czyni pracę bardziej intuicyjną i sprawną

Taśmy gumowe profilowane – przykłady zastosowań – W jaki sposób wykonuje się gumowe taśmy profilowane?

Najskuteczniejszą metodą produkcji tego typu taśm jest wulkanizacja na gorąco. Powstają w niej różnego rodzaju mieszanki gumowe, które różnią się od siebie właściwościami. Dostępne są produkty trudnościeralne, olejoodporne lub temperaturo odporne.  Można dobrać je do specyfiki linii produkcyjnej oraz towarów, jakie będą transportowane przy pomocy uzyskanej taśmy.

Proces wulkanizacji na gorąco sprawia, że taśma profilowana staje się niezwykle trwała. Produkty są odporne na duże obciążenia oraz substancje chemiczne. Gumową taśmę można wykorzystać podczas produkcji w skrajnie wysokich i niskich temperaturach. Dodatkowo większość taśm przystosowuje się do współpracy z rolkami oraz stołem ślizgowym, które stanowią podstawowe wyposażenie zakładów produkcyjnych i przemysłowych.