Taśmy i akcesoria do piekarni. Przegląd rozwiązań

Taśmy i akcesoria do piekarni. Przegląd rozwiązań

Taśmy i akcesoria do piekarni – wstęp:

Obecne standardy decydują o tym, że nawet najbardziej nowoczesne piekarnie nie mogą obyć się bez taśm transportujących. Narzędzia te wykorzystują do produkcji ciasta oraz transportu gotowych już wypieków. Aby piekarnia mogła użyć taśmy, muszą posiadać wszystkie atesty spożywcze. Taśmy transportujące wykazują się wysoką odpornością na oleje i tłuszcze, co jest szczególnie ważne w tej branży.

Taśmy i akcesoria do piekarniTaśmy produkcyjne, pasy przenośnikowe i napędowe

W procesie przygotowywania i wytwarzania produktów spożywczych występuje wiele maszyn oraz działań, które wykorzystują taśmy transportujące. Są one niezwykle ważne, ponieważ regulują cały zabieg produkcji pieczywa i nie tylko. Wielkość tychże systemów jest zależna od rodzaju piekarni i jej specjalności oraz ilości produkowanych wyrobów cukierniczych. Im większa jest skala produkcji, tym bardziej zautomatyzowane systemy się stosuje, aby jak najbardziej usprawnić proces technologiczny.

Produkcja w piekarni i cukierni zaczyna się już na etapie przygotowywania ciasta. Obecnie na rynku znajdujemy:

  • taśmy produkcyjne, które dopasowane są do każdego rodzaju ciasta,
  • taśmy tkane bezkońcowo, przepuszczające powietrze i ułatwiające proces fermentacji oraz taśmy służące do wykrawania ze wstęgi ciasta oraz do jego ugniatania i formowania.

Ciekawym rozwiązaniem są także taśmy syntetyczne i filcowe lub PU elastyczne do dzielarek.

Taśmy i akcesoria do piekarniDodatkowe akcesoria. Automatyzacja w piekarni

Każda produkcja produktów spożywczych wiąże się z wypracowaniem zaufania ze strony konsumentów. To właśnie głównie z tego względu piekarnie decydują się na nowoczesne technologicznie artykuły do wyposażenia. Wzrost wydajności i jakości produkcji nie byłby możliwy bez specjalistycznych linii produkcyjnych, wyposażonych w taśmociągi podające i przenoszące produkty na różnym etapie przygotowania. Dobór komponentów do tak specjalistycznych maszyn jest często kluczowym elementem dla całego procesu produkcji.