Zastosowanie taśm transportujących – taśma transportowa na metry

Zastosowanie taśm transportujących – taśma transportowa na metry

Taśma transportowa na metry – ich różnorodność taśm umożliwia wykorzystanie w różnych sektorach przemysłu. Te taśmy doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie procesów produkcyjnych, transportowych i technologicznych. Charakteryzują się one zróżnicowanym przekrojem poprzecznym oraz szerokim zakresem struktur warstwy zewnętrznej. Taśmy transportujące na metry do lekkich i średnich obciążeń są niezbędnymi elementami wewnętrznego transportu w każdym zakładzie produkcyjnym.

taśma transportowa na metry

Z jakich materiałów wykonane są taśmy transportowe?

Aby zapewnić uniwersalność, stosuje się różne materiały o różnych właściwościach fizycznych. Taśmy transportujące na metry produkujemy z jednej lub kilku warstw tkanin, najczęściej z włókien poliestrowych, bawełnianych i poliamidowych. Wytrzymałość i sztywność kierunkowa taśmy zależą od rodzaju tkaniny oraz jej układu. Poszczególne warstwy tkanin łączy się za pomocą tworzyw termoplastycznych, głównie poliuretanu, a rzadziej polichlorku winylu. Strona robocza to zazwyczaj tkanina, często impregnowana tworzywami, które spajają poszczególne warstwy kordu. Jest to materiał odporny na zużycie, gwarantujący niski i stały współczynnik tarcia oraz cichą pracę na rolkach. Pokrycia taśm transportujących na metry wykonuje się najczęściej z materiałów termoplastycznych, takich jak poliuretan, polichlorek winylu, syntetyczny elastomer, silikon lub tkanina. Materiały te wykazują różne współczynniki tarcia, a w zależności od zastosowania mogą być stosowane różne rodzaje powierzchni (np. kratka, linowa, grip), które zwiększają lub zmniejszają tarcie między taśmą a materiałem transportowanym.

Taśma transportowa na metry – Specjalistyczne taśmy transportowe

Taśmy transportowe na metry specjalnego przeznaczenia są wyposażane w różne dodatki, takie jak zabieraki, kliny prowadzące, fale poprzeczne i boczne o określonych wymiarach. Dodatkowo można wykonać perforację, co jest przydatne np. w sortownikach. Aby zabezpieczyć taśmę przed rozwarstwieniem, brzegi oblewa się tworzywem termoplastycznym. Produkty te stosuje się w różnych sektorach przemysłu, w różnego rodzaju przenośnikach taśmowych, od zastosowań ciężkich do precyzyjnych. Posiadamy również monolityczne taśmy transportujące na metry wykonane z termoplastycznego poliuretanu. Zapewniają one wysoką elastyczność taśmy i możliwość pracy na bardzo małych średnicach rolek przewijających. W ofercie mamy także taśmy transportujące na metry wykonane z filcu syntetycznego. Pokryte są one dodatkowymi tworzywami o różnej strukturze, twardości i grubości. W zależności od materiału, taśmę łączymy metodą klejenia, zgrzewania lub mechanicznie, za pomocą zszywek metalowych i tworzywowych.

Właściwości taśm transportowych na metry

Główne cechy taśm obejmują wysoką wytrzymałość na rozciąganie, niewielkie wydłużenie, niską sztywność w kierunku podłużnym i dużą w kierunku poprzecznym, łatwy montaż i możliwość zastosowania w różnych warunkach pracy. Mogą również spełniać wymogi dotyczące antystatyczności i ognioodporności. Taśmy transportujące na metry przeznacza się również do kontaktu z żywnością nieopakowaną. Posiadają atest FDA i są zgodne z najnowszymi wymogami Unii Europejskiej. Oferujemy również nowoczesne rozwiązania technologiczne dostosowane do pracy w zakrzywieniach oraz na pochyłych przenośnikach taśmowych. Świadczymy także usługi doradcze w zakresie doboru najlepszych rozwiązań dostosowanych do potrzeb klientów. Taśma transportowa na metry – zapraszamy do Centrum Taśm i Pasów!