Połączenia mechaniczne taśm przenośnikowych – zaufaj Centrum Taśm i Pasów!

Połączenia mechaniczne taśm przenośnikowych – zaufaj Centrum Taśm i Pasów!

Połączenia mechaniczne taśm przenośnikowych – zależnie od typu taśmy, warunków pracy, parametrów przenośnika i wymogów użytkownika możliwe jest zastosowanie różnego typu połączeń.

Połączenia mechaniczne taśm przenośnikowych

Ogólnie połączenia mechaniczne można podzielić na:

  • wulkanizowane
  • mechaniczne
  • klejenie na zimno

Przenośniki wyposażone w skrobaki czyszczące z reguły wymuszają zastosowanie połączeń wulkanizowanych, które są idealnie gładkie i nie powodują szybszego zużywania się elementów czyszczących oraz eliminują ryzyko uszkodzenia złącza przez skrobak. Wykonanie tego typu złącza wymaga przede wszystkim zastosowania specjalistycznej prasy wulkanizacyjnej oraz materiałów wulkanizacyjnych. Powinno być wykonywane przez wyspecjalizowaną ekipę serwisową.

Połączeń mechanicznych jest wiele typów. Od najprostszych, charakteryzujących się łatwym montażem niewymagającym użycia specjalistycznego sprzętu montażowego, po specjalistyczne złącza będące alternatywą wulkanizacji. Połączenie mechaniczne do właściwego zainstalowania z reguły wymaga użycia listwy montażowej przeznaczonej do konkretnego typu złącza. Ciekawym połączeniem mechanicznym jest tkaninowo gumowe połączenie Super-Screw. Charakteryzuje się bez wątpienia łatwym i szybkim montażem. Nie wymaga stosowania listew montażowych, może współpracować ze skrobakami czyszczącymi, jest szczelne i osiąga wytrzymałość i żywotność porównywalną z wulkanizacją.

Połączenia mechaniczne taśm przenośnikowych

Klejenie taśm przenośnikowych metodą tzw. na zimno zachowuje szczelność taśmy, złącze może współpracować ze skrobakami czyszczącymi. Powinno być wykonywane przez specjalistę. Czas potrzebny do uzyskania całkowitej wytrzymałości przez klej to zazwyczaj 24 godziny.

Połączenia mechaniczne taśm przenośnikowych

Połączenia mechaniczne taśm przenośnikowych – firma Centrum Taśm i Pasów dysponuje przede wszystkim odpowiednim sprzętem i wykwalifikowaną kadrą do wykonania każdego z wyżej wymienionych typów połączeń. W ofercie znajdują się także różnego typu złącza mechaniczne oraz listwy montażowe.

Więcej o dostępnych rodzajach połączeń znajdziesz tutaj!