Get Adobe Flash player

Sposoby łączenia taśm

Połączenie "w zęby" "Z"

Standardowe połączenie dla jedno- i dwuwarstwowych typów taśm. Spełnia najwyższe wymagania w odniesieniu do jednakowej grubości, bardzo elastyczne połączenie, stosowane zwłaszcza w przypadku taśm pracujących na rolkach nożowych. Możliwość przesuwu taśmy do przodu i do tyłu, wykonanie połączenia pod różnymi kątami. Przy wysokich temperaturach lub dużych naprężeniach dodatkowo stosujemy wzmocnione połączenia szyte.

zeby

Połączenie "w podwójne zęby"

Właściwości porównywalne z połączeniem typu "Z", zastosowanie przy mniejszych średnicach rolek, do trudniejszych warunków pracy, połączenie dla dwu- i trójwarstwowych typów taśm.
zeby2

Połączenie "w zakładkę"

Połączenie na zakładkę dla taśm dwu- i trójwarstwowych, duża wytrzymałość, zalecana jest jednokierunkowa praca taśmy.
zakladka

Iklumet - troki do zszywania taśm

Przeznaczone dla PVC/PU taśm grubością 1.4-5.2 mm pracujących pod stosunkowo niewielkim obciążeniem. Dany typ połączenia polega na tym, że w taśmie instaluje się metodą wulkanizacji elastyczna łata zszywana za pomocą poliacetalowego drążka. Później wyjęcie drążka umożliwia rozjęcie taśmy dla celów czyszczenia, naprawy, konserwacji itp.

 jonction-souple-sans-fond

Taśmy gumowe

Wulkanizacja taśm gumowych wykonywana jest metodą na zakładkę. Liczba stopni oraz ich długość uzależniona jest od typu taśmy. W ten sam sposób przygotowuje się taśmy gumowe do klejenia na zimno.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Sprawdź szczegóły.